Четвер, 18.04.2024, 11:40

«  Червень 2014  »

Головна » 2014 » Червень » 26 » Звернення профспілок до Президента
Звернення профспілок до Президента

12.06.2014   № 02-5/307                                                                  Президенту України

П.О. Порошенку

Вельмишановний Петре Олексійовичу !

Профспілка працівників освіти і науки України, покладаючи  надії на Вас, як на новообраного Президента України, гаранта Конституції України, звертається з приводу постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року № 88 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373», якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування», якими погіршено умови оплати праці усіх педагогічних працівників.

Зміна розміру надбавки педпрацівникам з фіксованих 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) на встановлення її у граничному розмірі до 20% призвело до зменшення заробітної плати вчителів, викладачів, вихователів інших педагогічних працівників, оскільки сума надбавки через недотримання законодавчо гарантованого рівня фінансового забезпечення галузі освіти може виплачуватись у розмірі навіть менше 1% посадового окладу. У грошовому вимірі зменшення заробітної плати вчителя, вихователя, викладача в розрахунку на ставку заробітної плати складатиме від 278 до 474 гривень, що є досить суттєвим погіршенням їхніх статків. Реалізація зазначеної  постанови Кабінету Міністрів України через погіршення матеріального становища педагогічних працівників, особливо в умовах підвищення цін та тарифів, викликає глибоке невдоволення в освітянських трудових колективах та може призвести до некерованих акцій протесту.

Профспілка вважає, що таке рішення Уряду не спрямоване на виконання програмного завдання Кабінету Міністрів України про відновлення у державі законності, запобігання зниженню рівня життя, а також не відповідає статті 22 Конституції України, оскільки звужує трудові права педагогічних працівників на встановлений рівень заробітної плати.

Профспілка працівників освіти і науки України просить Вас, вельмишановний Петре Олексійовичу, як гаранта Конституції України, відповідно до частини 15 статті 106 Конституції, зупинити дію постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року № 88 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373» з мотивів невідповідності її Конституції України та такої, що спрямована на зниження рівня оплати праці педагогічних працівників, а також прийнятої з порушенням законодавства,   одночасно звернувшись до Конституційного Суду України щодо її конституційності.

За дорученням президії ЦК Профспілки,

з повагою

Голова Профспілки                                                                       Г.Ф. Труханов

Переглядів: 490 | Додав: kremprofspilka | Рейтинг: 0.0/0